Tjänster
Köpa tidningen
HC Shop
Köp & Sälj
RSS
Titta även på
FÖRLAGET
Annonsbörsen
Classic Motor
Praktiskt Båtägande
Utemagasinet
Wheels Magazine
Golfresan
Fler tjänster från Egmont Tidskrifter AB
Datormagazin
Stylingtorget
FZ
Mailgamer
PC Gamer
PChemma
Power Magazine
Sportfack
Uppsnappat
V75 Guiden
Åka Skidor
GolfDigest
Motorrad
Body
Jobbguiden.se
Recept
Kycklinggryta med dinkel

Värmande grytor för vintercamping

En måltid bör ju innehålla lite av varje för att man skall bli riktigt gott mätt. Och det är ju extra viktigt om man håller igång i skidbacken en hel dag.
Mina tre grytor är nyttiga och mycket lätta att göra. Diskvänliga är det också, allt tillagas i grytan. Servera gärna en grönsallad till och ett gott bröd. Kyckling- och korvgrytan kan du gärna göra i förväg, men karrégrytan är godast nygjord.

Klicka på grytornas namn här bredvid för att komma till recepten.

SPONSRADE LÄNKAR
Vad är detta?
Vad är sponsrade länkar?
Detta är textbaserade annonser som levereras från Eniro.
Länkarna är köpta av företag som vill synas ha dessa synliga i samband med lämpligt innehåll baserat på av dem valda nyckelord. Annonserna administreras, sorteras och underhålls av Eniro.
För information om dessa, se http://www.eniro.se/sponsradelankar/. När du klickar på en annons från Eniro öppnas ett nytt webbfönster.. Den webbplats du hamnar på ska betraktas som annonsör.
Stäng
Våfflor med tre goda röror.

Våfflor med tre goda röror

2009-03-25 Våfflor är underbara med sylt och grädde, men kan också passa med andra tillbehör. Här har Catharina komponerat tre enkla och goda röror du kan servera till våfflorna.
Laxfrittata

Laxfrittata

2008-03-19 Härlig italiens omelett med smak av lax, lök och dill. Servera med bröd, grönsallad och kanske ett glas kallt, vitt vin.
Kycklinggryta med dinkel

Värmande grytor för vintercamping

2009-01-04 Snabblagat, gott och nyttigt. Här är tre enkla grytor som passar efter en heldag i skidbacken.

Favoritbiffar

2007-08-20 Köttfärsbiffar med råstekt potatis. En rätt som går hem hos både barn och vuxna.
Alla varmrätter
2008-11-14
2008-11-14
2008-10-01
2008-10-01
2008-06-30
2007-12-05
2007-09-05
2007-09-05
2007-08-20
2007-08-20
Aktuellt nummer
null
Laga gott och lätt på resan
Ladda ner och skriv ut Husvagn & Campings receptsamling med 95 läckra rätter som du enkelt tillagar i ditt mobila kök.
Läs mer
Aktuellt just nu
Nytt i forumet
Vintermeny med räkor, fläskfié och fikon
Så här års är det extra mysigt att sitta och kura i husvagnen eller husbilen och äta en god middag. Här bjuder Catharina på en trerättersmeny som du lätt lagar till i campingköket.
Läs mer
Helgmeny med skaldjur, lamm och gräddglass
Gräddkolaglass med kaffesabayon
Husvagn & Campings "Mat-Catharina" håller fyr i spisen och bjuder på en läcker trerättersmeny.
Läs mer
Mest läst
Monschau doftar kaffe och senap
För alla som älskar pittoreska, tyska småstäder är Monschau ett fynd!
Läs mer
Enkla knep för fräschare vagn
Susanne Sundell fräschar upp sin gamla Adria på ett smart sätt.
En begagnad Adria, en portion fantasi och lite händighet räckte långt för Susanne Sundell.
Läs mer