Husbilsklubben i försäkringssamarbete

Publicerad: 2021-06-24   Uppdaterad: 2021-06-22

Försäkringsbolaget mySafety inleder nu ett samarbete med Husbilsklubben, Sveriges största förening för husbilsintresserade.

Samarbetet innebär att klubbens medlemmar får ta del av erbjudanden från mySafety samt från dotterbolaget SBM Försäkring som erbjuder trygghetslösningar för bil- och fordonsägare.

Husbilsklubbens över 15 000 medlemmar får nu som gåva inför sommaren en nyckelbricka från mySafety. Den har ett unikt ID-nummer och ger hittelön till upphittaren, vilket ökar chanserna till återlämning. Under våren och sommaren kommer klubbens medlemmar också att få olika förmånliga erbjudanden på försäkringar och produkter från mySafety och SBM.

– Husbilsklubben är ett forum för tusentals nya, erfarna och blivande husbilsägare som alla delar samma intresse. Det känns väldigt roligt att tillsammans med mySafety kunna ge dem flera fördelaktiga erbjudanden som ger mervärde till medlemskapet, säger Leif Edström, ordförande i Husbilsklubben, i en presskommentar.

Rulla till toppen